Petekoğlu Arıcılık Hakkında 

21 Yıldır İstanbul- Kadıköy- Bağdat Caddesi Bölgesinde Emlakçılık yapar iken Nereden çıktı bu Arıcılık ? 

Gerçek Bal Nereden Bulabilirim ?

Bu aldığım bal gerçek bal mı ? 

Sorularına cevap arar iken kendimi arıcılık kursunda buldum . Birkaç kovan aldım. İstanbul'un En kuzeydoğusunda , Nehirleri ve doğası ile ünlü Ağva'da Bulunan Tarlamızda arılar ile hem hal oldum . Halen 90 Yaşında ve yaşamakta olan Babam ile zaten bu tarlada kendi çapımızda bir şeyler yapar idik.  Arılarmız gelince tarlamız şenlendi. Aslında çiftçilik uzak olmadığımız bir konu . Yıllar önce çiftliğimiz de var idi.

Peki gerçek balı bulunca ne oldu ?  İşin aslı güvende yatıyor . çünkü ben lezzet uzmanı değilim . Gerçek bal olduğunu bilmem benim için yeterli .

Babam Sürekli Kendi Memleketinde kendisinin, babasının , dedesinin ve hatta onunda babasının arıcılık işi ile iştigal ettiklerini anlatır sürekli. Arıcılık yapmaya karar verdiğimizde , bir isim düşündüm. Babamın bana 'oğlum bize petek oğulları derler idi ' sözünü hatırladım ve bu isimin boş olduğunu fark edince bütün haklarını satın aldım. İşte Petekoğlu'nun hikayesi , kaç yüzyıl bilmiyorum ama dedelerin lakabı yada ünvanı marka oldu. 

Arıları sevip , bal üretmeye başlayınca , neden farklı bir şeyler yapmayalım dedik . Eşim Aslen Sibirya'lı Bir Rus gelin . Onun da ısrarı ile hem Türkçe kaynaklardan hem de Rusça kaynaklardan çeşitli ürünler yapma kararı aldık. Şu an sitemizde bulunan ürünlerimizin dışında hazırlığını yaptığımız farklı ürünlerimiz de olacak . Ürünlerimizin hepsi el yapımı dır. Hepsi yine kendi imalatımız dır. 

H. Ahmet Gülpınarlı